RABAT 10% NA PIERWSZE ZAKUPY Z KODEM "WELCOME10"
Koszyk

Co to jest MKMS24?

Opublikowane przezAnna Krzyna w
Co to jest MKMS24?

MKMS24 to naturalna cząsteczka pochodząca z soczewicy, tymianku i bambusa. Te składniki bezpośrednio stymulują wzrost włosów, celując w cebulkę. MKMS24 to aktywny składnik, który hamuje produkcję enzymu zwanego 5α-Reduktaza (5alfa-Reductase). Enzym ten zapobiega syntezie hormonu zwanego dihydrotestosteronem (DHT), który jest jedną z najczęstszych przyczyn łysienia. 5α-reduktaza może obniżyć poziom DHT w krążeniu nawet o 98%.

 

Cykl życia mieszków włosowych przebiega w trzech etapach (anagen, katagen i telogen) w okresie 3-5 lat. Przedział czasowy i nawroty są różne u każdego osobnika w wyniku komponentu genetycznego każdego z nich. Istnieje również szereg zmiennych, które mogą bezpośrednio wpływać na czas trwania cyklu, takie jak deficyt żywieniowy lub zaburzenia równowagi hormonalnej. Wypadanie włosów często zaczyna się od miniaturyzacji mieszków włosowych, które z czasem stają się cieńsze. Niemniej jednak jest to dość trudno zauważalne, ponieważ łysienie jest widoczne już w zaawansowanych etapach.

 

 Cykl zaczyna się od anagenu, pierwszej i najdłuższej fazy. W tym czasie włosy wydłużają się codziennie przez 3–5 lat. Następnie, w fazie katagenu, mieszki włosowe kurczą się i odłączają się od ukrwienia skóry głowy, przechodząc w stan uśpienia. Ta faza trwa tylko kilka tygodni. Wreszcie w fazie telogenu włosy rosną, mieszki włosowe rozluźniają pasmo włosów i wypadają. Zdrowy mieszek włosowy w naturalny sposób regeneruje się i ponownie łączy się z układem krwionośnym w skórze głowy, tworząc nowe pasmo włosów. Jeśli dostarczanie składników odżywczych nie jest optymalne lub jeśli dihydrotestosteron (DHT) uniemożliwia odnowienie połączenia, włosy stają się przerzedzone i nie są w stanie się już regenerować jak wcześniej.

 

MKMS24 wydłuża czas trwania zarówno fazy anagenu, jak i telogenu - dzięki czemu włosy rosną grubsze i dłuższe. Działanie naturalnych składników wchodzących w skład MKMS24 przyczynia się do dostarczenia składników odżywczych niezbędnych do pełnej regeneracji i reprodukcji mieszka włosowego. Co więcej, ekstrakty roślinne wyzwalają czynnik wzrostu fibroblastów 7 (FGF7), który jest białkiem kodowanym przez gen, który z kolei sprzyja namnażaniu się komórek rozrodczych włosów i pomaga w zainicjowaniu nowego cyklu włosa.

Starszy post Nowszy post