RABAT 10% NA PIERWSZE ZAKUPY Z KODEM "WELCOME10"
Koszyk

S.O.S Wypadanie włosów

Opublikowane przezGabriela Janusz w
S.O.S Wypadanie włosów

Moja przyjaciółka Anna wychodzi za mąż w tym roku. Anna jest piękną młodą kobietą. Ma grube, długie rzęsy i wspaniałą kręconą grzywę. Ale w tej chwili nie odważy się już czesać włosów, ponieważ ma widoczne, silne wypadanie włosów. Teraz martwi się, że zanim wyjdzie za mąż, straci piękne włosy. Bez względu na przyczynę (może to być podekscytowanie najpiękniejszym dniem jej życia lub wynik infekcji koronawirusa) zachęcam ją do leczenia. Stworzyłam dla niej program S.O.S. na wypadanie włosów.

Cieszę się, że mogę się z Wami nim podzielić:

Pielęgnacja włosów jest zawsze indywidualna!

Anna ma bardzo gęste, mocne włosy. Potrzebuje zupełnie innych produktów do pielęgnacji włosów niż np. jej siostra Lea, która ma delikatne, cienkie włosy. Kuracja do włosów, która jest bardzo dobra dla włosów Anny, zbyt mocno obciążałaby włosy jej siostry. Niezależnie od ogólnego rodzaju włosów są fazy, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Jest to bardzo ważne np. w przypadku łupieżu, szybkiego przetłuszczania się i wypadania włosów. W takich przypadkach wymagane jest szybkie działanie poprzez zmianę rytuału pielęgnacyjnego, w przeciwnym razie objawy te mogą się szybko pogorszyć.

 Mycie włosów: W przypadku wypadania włosów rzadko!

Kto częściej zagląda na bloga, ten już wie, że odradzam zbyt częste mycie włosów. Wyobraź sobie, że nasza skóra głowy i włosy mają bardzo ważną warstwę ochronną. Im częściej i agresywniej ją zmywamy, tym większe ryzyko, że nasze włosy zareagują wypadaniem. Jeśli myjesz włosy codziennie jak Anna, powinnaś szybko zmienić tę rutynę. Na przykład ja myję włosy maksymalnie 2 razy w tygodniu.

 Wypadanie włosów: Teraz wszystko zależy od odpowiedniej pielęgnacji!

Oczywiście bardzo szybo poleciłam Annie nową linę Natucain Wet Line. Potrzebuje rewitalizującego szamponu, delikatnej odżywki i aktywatora do włosów. Wszystkie produkty są naturalne, bez silikonów i fosforanów. A co najważniejsze z formułą MKMS24.

Mnóstwo superfoods dla włosów uzupełnia łagodny szampon Natucain Wet Line. Po umyciu Anna nakłada odżywkę Natucain Wet Line na końcówki swojej długiej grzywy. Aby naturalne (i oczywiście wolne od fosforanów) składniki aktywne mogły się doskonale rozwinąć, pozostawia się je na włosach przez około dwie minuty.

Anna codziennie stosuje serum wzrostu Natucain. W ten sposób dosłownie dociera do źródła problemu: formuła MKMS24 stymuluje włosy u nasady. Wszystko dzięki opatentowanej technologii komórek macierzystych, całkowicie pozbawionej hormonów i silikonów.

 

Włosy też tego potrzebują: nocnej regeneracji!

Anna już teraz dużo robi dla swoich włosów tą pielęgnacją. Obecnie rezygnuje z suszenia suszarką, aby jej włosy nie były narażone na działanie ciepła. Na noc zawiązuje swoją długą grzywę w luźny warkocz.

Aby wesprzeć Annę w walce z wypadaniem włosów, podarowałam jej zestaw pielęgnacyjny Natucain, poszewkę na poduszkę delikatną dla włosów i gumkę chroniącą włosy.

Chociaż podczas wzmożonedgo wypadania włosów czesanie może być trudne psychicznie, włosy należy zawsze wyczesać przed myciem. Wtedy rozczesywanie po umyciu jest dużo łatwiejsze. Zanim efekty aplikacji staną się widoczne, minie co najmniej 6 tygodni. To długi czas dla każdego, kto cierpi na wypadanie włosów. Dlatego ważna jest pewność siebie i wytrwałość. Jestem pewna, że zanim nadejdzie wymarzony ślub Anny, odrośnie jej dużo więcej włosów i będzie piękną panną młodą.

Oto dodatkowa ważna uwaga dotycząca wypadania włosów: im bardziej intensywna staje się utrata włosów, tym ważniejsze jest zbadanie przyczyny medycznej. Anna konsultuje się również ze swoim trychologiem w celu dokładnej diagnozy wypadania włosów.

 

Z pozdrowieniami,

Steffi

Założycielka marki Natucain

Starszy post